• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
השאר פרטים
התקשרו עכשיו: 077-7277984
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
שונות

סוגי רהיטים בבתי אבות

בית אבות - סביבה להתפתחות ופריחה בגיל השלישי

סביבה בטוחה לקשישים

כדי לאפשר לקשיש לנהל את החיים שלו בנוחות ובבטיחות חשוב להתאים את הסביבה בה הוא חי ליכולות שלו. רהיטים מותאמים יספקו לו סביבה נוחה ובטוחה.

אדם שמגיע לגיל השלישי מוצא את עצמו מוגבל. כן, גם אם הוא נחשב לבריא יחסית לבני גילו, אין לו את הכושר הגופני שליווה אותו עד לשנים אלו. ואכן, הוא אינו יכול לבצע את הפעולות אותן היה רגיל לבצע. ובכלל החיים שלו יורדים הילוך משמעותי. הפעולות הפשוטות נעשו למורכבות יותר וכל מה שהיה מובן מאליו נעשה סבוך יותר. על מנת שהוא יוכל לחיות את השנים הללו בנוחות ובאיכות חיים חשוב כי הסביבה בה הוא חי תהיה מותאמת לצרכים שלו. זה נכון לביתו של הקשיש ונכון כמובן עבור בית אבות שבו מתגוררים קשישים רבים.

על התאמה של בית האבות לצרכי הקשישים

הכוחות המדוללים, חוסר היציבות והמחושים השונים פוגעים באיכות החיים של הקשיש. כאשר הוא מרגיש שהוא לא לגמרי יכול לסמוך על גופו, ובכל עת צריך להישען, זה בהחלט פוגם גם בביטחון העצמי שלו ובתחושת הביטחון העצמי. ולכן צריכה להיות הסביבה מותאמת לו ולצרכיו. כאשר הרהיטים מתאימים למוגבלות שלו הוא מסוגל לבצע את הפעולות היומיומית שלו בתחושה טובה יותר של שליטה.

בתי אבות מתקינים ציוד ייעודי שמטרתו לספק לקשישים משען ואפשרות לבצע את הפעולות הרצויות בצורה מושלמת ככל האפשר בלי לחוש חשופים לנפילות חלילה. הרהיטים ייבנו תוך התייעצות עם מעצב שמתמצא בבני הדור השלישי. הוא יוכל לכוון את הנגרים ולתכנן את הרהיט בצורה כזו שהוא אכן יאפשר לקשישים שימוש נוח ובטוח בהתאם ליכולות הנוכחיות שלהם. זה נכון לבחירת ריהוט משרדי לבית האבות, קשור גם אל מחיצות דלפקי קבלה וגם ביחס אל מחיצות open space זה רלוונטי. כדי שהקשיש ייהנה מתנאי חיים טובים ככל האפשר יותאמו כל הפריטים למצבו. הוא יחוש את תחושת ההגנה הזו וייהנה מאיכות חיים משופרת. תחושת הביטחון משפרת את מצב הרוח ומאפשרת לקשיש לדאוג לעצמו. כאשר הוא עצמאי הוא שומר על הרעננות שלו ולא הופך להיות חסר יכולות ומוגבל שתלוי כל כולו בסביבה שלו. מדובר בתועלת חשובה ביותר בהתחשב ברגישות של השנים הללו.

סביבה מותאמת לקשיש תאפשר לו  לנהל את החיים שלו בצורה נוחה ואיכותית. למרות הקושי הפיסי שלו הוא יהיה עצמאי ככל האפשר, ויבצע את הפעולות הרצויות לו בנוחות ובבטיחות מקסימלית.